top of page
Foto MK_edited_edited.jpg

Kdo jsem?

Žena, manželka, maminka dvou dětí, velká milovnice přírody a všeho zeleného a také učitelka na vysoké škole. Jako protiváhu všemu intelektuálnu, které má práce obnáší, jsem dlouhou dobu vnímala potřebu věnovat se - více než jen koníčkově - i něčemu jinému - nějaké oblasti, v níž budu moci na chvíli "vypnout hlavu", ale přesto být prospěšná jiným (i sobě).

Přes jógu v říčanském Sokole v roli cvičenky (Heleno a Stáňo, děkuji!) jsem se dostala k myšlence věnovat se cvičitelství a obecně vnímavější práci s tělem. Nešlo mi a nejde o vyrýsované tělo či schopnost "dát si nohu za hlavu", ale spíše o hledání rovnováhy mezi pozorností věnovanou hlavě a tělu. Našla jsem si certifikovaný kurz zdravotní tělesné výchovy vedený společností Senior Fitnes z.s., který mi poskytl nejen odborné teoretické zázemí i prostor pro praxi, ale i potvrzení toho, že moje nové směřování dává smysl. Učitelka ve mně se nezapřela: vedle fyzického aspektu cvičení mě od počátku zajímalo i to, proč se určité cviky mají cvičit jinak, než bych si třeba pomyslela, na co je potřeba dávat pozor, aby si člověk spíše neškodil a proč. Bavilo a baví mě pracovat s odbornými knihami a rozšiřovat si znalosti. Ráda bych toto nadšení a vědomí smysluplnosti zdravotního cvičení přenesla do svých hodin. Zdravotní tělesná výchova, ačkoliv její pojmenování nezní možná až tak poutavě, je ve skutečnosti velmi prospěšnou cestou k práci s vlastním tělem. K práci, která prospívá zdraví, ale přináší i radost.

A proč Sasanka Fitness? Sasanka (hlavně ta japonská neboli Anemone hupehensis) je rostlina, které se u mě na zahradě daří úplně nejlépe. Považuji ji za symbol vytrvalosti, odolnosti, ale i jemné krásy. 

Těším se na Vás.  Míla Kindlová

image_edited.jpg

Kontakt

Web Design: Jiří Kindl Jr., Miluše Kindlová
Copyright © 2023 Jiří Kindl Jr., Miluše Kindlová 
bottom of page