top of page

Pro koho je cvičení vhodné a jak probíhá?

Cvičení je vhodné zejména pro ty, kteří chtějí podpořit správné držení těla, utvářet či udržovat svalovou rovnováhu a předcházet funkčním problémům pánevního dna a bolestem páteře či kloubů a kteří mají chuť se alespoň jednou týdně sejít a společně se věnovat práci se svým tělem. Tím budou rozvíjet a podporovat návyk pravidelného cvičení, a výrazně přispívat vlastnímu zdraví.   

Cvičení probíhá podle zásad zdravotní tělesné výchovy (ZTV), která spočívá v preventivních i terapeutických cvičeních zaměřených na různá oslabení pohybového systému. Hodiny jsou připravené tak, aby odpovídaly metodice cvičební jednotky v rámci ZTV, a zahrnují tedy po úvodní části cviky na uvolnění kloubů, protažení zkrácených svalů a posilování svalů oslabených. V hodině jsou zařazená i různá relaxační a dechová cvičení.  

Kde cvičíme?

V příjemném prostředí Zrcadlového sálu říčanského Sokola, Sokolská 395, Říčany 251 01 (u říčanské polikliniky). Od říčanského vlakového nádraží je sál vzdálený 10 minut pěšky, podobně je to od Masarykova náměstí. Nejbližší autobusové zastávky jsou Štefánikova a U Milána. Sál je vybavený vším, co budeme potřebovat - od podložek po všemožné náčiní, které máme plně k dispozici. Je zde šatna a hygienické zázemí.

Doporučuji si vzít s sebou malý ručník na případné podložení hlavy při cvičení a láhev vody kvůli pitnému režimu.

image_edited.jpg

Kdy cvičíme?

Cvičení probíhá vždy v pátek v 11:30 - 12:30. Před obědem si tak příjemně zacvičíme!

Od ledna do června 2024 probíhá cvičení každý pátek kromě 5.1., 23.2., 1.3., 29.3., 5.4., 3.5. a 7.6. 

Zrcadlový sál 4.jpg

Cena?

100 Kč/hod. v hotovosti na místě (první hodina je pro každého zdarma)

bottom of page